מה זה פסנתר חשמלי?

הסבר קצר על כלי המקלדת הנפוצים ההבדלים והמחירים שלהם:

פסנתר -  נקרא גם פסנתר אקוסטי או פסנתר עומד. בנוי מעץ ולא נייד כלומר הוא כבד מאוד ואפשר להזיז אותו ממקום למקום רק עם חברת הובלה. לפסנתר אקוסטי יש צליל צלול ומלא והוא יקר יחסית לכלים האלקטרונים. פסנתר אקוסטי יד שניה יכול להתחיל ב- 5,000 ש"ח ומחיר של פסנתר חדש מתחיל ב-10,000 ₪  

פסנתר כנף –  פסנתר אקוסטי גדול מאוד שהגב שלו בצורת כנף.  פסנתר כנף משמש בעיקר לקונצרטים והופעות כי הצליל שלו הוא חזק יותר ועשיר. הוא יקר יותר מפסנתר עומד והמחיר שלו מתחיל מ- 20,000 ₪ ומעלה

פסנתר חשמלי - כלי מקלדת אלקטרוני.  היתרון שלו שהמקלדת שלו היא בגודל של פסנתר (7 ורבע אוקטבות)
ולקלידים יש תחושה קרובה לזה של פסנתר רגיל. הוא נייד, אפשר לקחת אותו לחזרות והופעות והוא זול  יותר מפסנתר אקוסטי.
מחירים של פסנתר חשמלי נעים בין 2000-6000 ש"ח

אורגנית - אורגנית זה סוג של פסנתר חשמלי רק יותר קטן. לאורגנית יש 5 אוקטבות (במקום 7 ורבע) והיא באה עם תוספות של מקצבים וצלילים שונים. אורגנית זולה יותר מפסנתר חשמלי והמחיר שלה מתחיל ב- 700 ₪.

אורגן - כשאומרים אורגן מתכוונים בד"כ לאורגן קומותיים כמו של פעם עם פדלים ברגליים. היום כבר לא  מוכרים בחנויות אורגנים כי הם כבדים ויש כלים קומפקטיים יותר עם סאונד טוב יותר. אפשר למצוא רק  אורגן רק מיד שניה.

סינטיסייזר - מקלדת יותר מקצועית עם צלילים ברמה מאוד גבוה ואפשרויות לתיכנות ובניית צלילים ולופים סינטיסייזר משמש קלידנים בהופעות ובהקלטות של דיסקים. המחירים של סינטיסייזר מתחילים ב- 7000 ש"ח ומעלה.

קלידים - כל כלי נגינה שיש לו קלידים בעצם. הכוונה בעיקר לפסנתר חשמלי או סינטיסייזר.


עוד טיפים ושיעורים  - לימוד פסנתר למתחילים: